Говорителят Лионел Меси ще популяризира продукта сред крипто ентусиастите, когато се появи през ноември.
Finney ще разполага със самостоятелен екран, работещ със специален фърмуер за сигурни транзакции чрез дигитален портфейл.
Операционната система Sirin OS е сертифицирана от Google fork на Android, включващ вграден портфейл за „cold storage“ за най-популярните криптовалути и токени, както и многопластова киберсигурност, магазин за DApp и услуга за преобразуване на токени (TCS), която позволява на потребителите да купуват децентрализирани приложения в магазина на Sirin Labs за DApp.
Характеристиките на телефона са следните: чипсет Snapdragon 845, 6GB RAM, 128GB разширяема памет, 12MP (f/1.8) основна камера, 8MP (f/2.2) селфи камера, 6″ 18:9 изрязан дисплей и батерия с капацитет 3280 mAh.
Докато швейцарската компания Sirin Labs пуска своя продукт в ръцете на гигантския производител Foxconn, производителят на iPhone. Tе обещават първостепенно внимание към детайлите, тъй като целят да решaт ключов проблем за крипто ентусиастите: сигурността. Вторият екран е специално създаден за cold storage портфейл за транзакции с крипто, който защитава криптовалутите на потребителя от злонамерени атаки. Този портфейл се активира от плъзгащ се екран само за крипто транзакции и позволява на потребителите да носят каквато и да е сума в криптото.
Именувано на Биткойн пионера Хал Фини, получател на първата Биткойн транзакция на Сатоши Накамото, новия блокчейн телефон на Sirin има за цел да посрещне предизвикателството да съхранява, пренася и извършва сделки с криптовалути и да прави покупки на DApp в магазина на мобилното устройство.
Междувременно HTC, базиран в Тайван, планира да пусне HTC Exodus, блокчейн смартфон, който също ще има и cold stоrage портфейл. Все още няма определена дата за продажба или цена.
Exodus ще позволи на потребителите да възстановят изгубените ключове и да революционизират интернет чрез децентрализация, оперативна съвместимост между блокчейн и токенизацията. „Всеки телефон е възел“, казва компанията. „Осигуряване на повече възли по пътя към истинска децентрализация – искаме да удвоим и утроим броя на възлите на Етериум и Биткойн .“
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).