Libra е неудобство за регулаторите, тъй като те се страхуват да не загубят доминантността на долара, предполага Ворхийс от ShapeShift.
Крипто обменът ShapeShift отбелязва своя 5-годишен юбилей и Ерик Ворхийс, основателят и изпълнителен директор на борсата, наскоро огласи мислите си чрез подкаст от Epicenter, относно няколкото случки в крипто сферата.
Ворхийс стартира сегмента, като говори за скорошното добавяне на задължителна регистрация и KYC в борсата. Многобройните хакове, които повлияха широко на най-големите борси, доведоха до това, че ShapeShift постанови необходимостта от потребителите да се изисква KYC, каза той.
Първата и най-голяма криптовалута по пазарна капитализация има много лоялни фенове в екосистемата. Ворхийс възкликна, че фактът, че Биткойн общността само критикува други криптовалути и убива времето в Twitter, злословейки други проекти, е тъжна гледка.
Той каза:
Виждам себе си като част от цялата екосистема за криптовалути, а не само за Биткойн екосистемата или Етериум екосистемата.
Човекът зад ShapeShift сравни Биткойн максималистите с гневните спортни фенове и единственият обединител е общият враг в света на криптовалутите, които са фиатните валути, банките и правителствата.
Намесата на Facebook в света на криптовалутите със сигурност привлече много внимание. Ворхийс обясни как Libra се откроява за него поради двете си основни дизайн концепции, което е фактът, че проектът е изграден с помощта на блокчейн технологията и че е подкрепен не само от една, а от кошница с фиатни валути.
Ворхийс вярва, че крипто проектът на Facebook притесни американските законодатели, тъй като те се опасяват да не загубят доминантност над световната финансова система. Добре утвърденият глобален обхват на Facebook представлява по-голяма заплаха за тях от Биткойн или други криптовалути, добави той.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.