Борсата за криптовалути KuCoin възстанови по-голямата част от загубените средства от хака, довел до кражбата на $280 милиона през септември, заяви старши изпълнителен директор.
Джони Лю, съосновател и главен изпълнителен директор на KuCoin, обяви на 11-ти ноември, че борсата вече е възстановила 84% от откраднатите активи. Лю каза, че процесът на възстановяване включва „проследяване по веригата, надграждане на договори и съдебно възстановяване„.
(3/3) As the People’s Exchange, I’m glad that we have dealt with this incident in an open and transparent manner, always putting our users first. Looking forward, #KuCoin will continue to safeguard our users and bring more crypto hidden gems to the world as we always did.
— lyu_johnny (@lyu_johnny) November 11, 2020
Той също така отбеляза, че борсата ще публикува повече подробности относно обезщетението след приключване на делото.
Според Лю, KuCoin е възобновил пълните услуги за 176 токена, които се търгуват на платформата. Той каза, че услугите за останалите монети трябва да бъдат възобновени преди 22-ри ноември. Както беше съобщено по-рано, KuCoin има общо 230 търгуеми актива на своята платформа.
Обявявайки новината в Twitter, Лю не посочи точния размер на активите, загубени от инцидента. KuCoin първоначално изчисли, че потребителските загуби възлизат на 150 милиона долара, докато компанията за крипто анализ Chainalysis впоследствие оцени загубите на 275 милиона долара.
По-рано Лю каза, че пробивът е засегнал горещи портфейли, съдържащи Биткойн (BTC), Етериум (ETH) и ERC-20 токени. Впоследствие голям брой от откраднати ERC-20 токени бяха замразени от големи криптопроекти в опит да се предотврати тегленето. В началото на октомври Лю обяви, че мениджърите на KuCoin са успели да открият заподозрените в хака, като рапзолагат със „значителни доказателства“.
С нарастването на богатството в сектора на криптовалутите се увеличават и опасностите, пред които са изправени най-изявените участници.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.