Милениалите в Обединеното кралство продължават да се сблъскват с трайни икономически предизвикателства, породени от финансовата криза от 2008 г., което възпрепятства напредъка им в постигането на стандарта на живот на по-възрастните поколения.
Неотдавнашно проучване на фондация Resolution, в което се прави сравнение между милениалите (хората, родени през 1981-2000 г.) и техните предшественици, разкрива, че традиционната тенденция по-младите хора да печелят повече от своите родители на същия етап от живота е нарушена след рецесията.
След кризата родените в края на 80-те години на миналия век британски милениуми печелят средно с 8% по-малко на 30-годишна възраст, отколкото техните връстници от поколението Х на същата възраст.
За разлика от тях, в САЩ се наблюдава възстановяване, като през 2021 г. милениалите в началото на 30-те си години печелят с 21% повече, отколкото техните връстници през 2007 г.
Докладът обяснява изоставането на Обединеното кралство с продължителната стагнация на заплатите, която се отразява особено силно на младите висшисти поради недостатъчното създаване на квалифицирани работни места.
Освен това прекомерно високите разходи за жилища в Обединеното кралство възпрепятстват възможността на милениалите да придобият собственост върху жилище на същата възраст като предишните поколения.
Въпреки че напоследък се наблюдава известно наваксване, през 2021 г. процентът на собственост върху жилище за лицата на възраст 30-34 години в Обединеното кралство все още е с 20 процентни пункта по-нисък, отколкото в началото на хилядолетието. Това контрастира със САЩ, където спадът на равнището на собственост на жилище е по-слабо изразен.
Проучването подчертава още въздействието върху хората от хилядолетието, изтъквайки зависимостта им от скъпоструващи жилища под наем с ниска степен на сигурност.
В политически план икономическите трудности, пред които е изправено това поколение, не са довели до промяна в дясно, както показва неотдавнашно проучване, според което само 12% от 25-49-годишните възнамеряват да гласуват за консерваторите.
За преодоляване на нарастващата „пропаст между поколенията“ и икономическите различия в Обединеното кралство се отправят призиви за политически промени, като например достъпни грижи за децата и реформи в областта на студентските заеми.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.