Основният въпрос, който инвеститорите си задават, е дали цикълът на крипто пазара е достигнал своя пик.
Съществуват колебания, дали да се продават активи сега и да се изкупуват обратно на по-ниски цени впоследствие, или да се разгледат настоящите спадове като възможности за покупка.
Анализаторът Satoshi Staker подчерта, че потенциалното намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв е ключов фактор, който влияе както на крипто, така и на традиционните пазари.
Неотдавнашните положителни коментари след данните за инфлацията от май и юни подсказват за възможни намаления на лихвите.
Друг бичи фактор, според Staker, е очакваното изплащане на $16 милиарда на кредиторите на FTX през тази година, което може да стимулира крипто пазара, ако дори част от тях бъдат реинвестирани.
Историческите тенденции също така показват, че четвъртото тримесечие често носи силна възвръщаемост за Биткойн, а предстоящите избори в САЩ биха могли да повлияят на пазарното поведение, което обикновено предизвиква спад преди изборите и рали след тях.
Докато цената на Биткойн продължава да бъде в центъра на вниманието, все повече пазарни наблюдатели насочват погледа си към XRP — а един анализатор твърди, че потенциалът му за ръст може тихо да засенчи водещата криптовалута.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Масивен трансфер на токени от екипа зад меме монетата TRUMP отново разпали опасенията относно прозрачността, печалбите на вътрешни лица и това дали дребните инвеститори не са оставени на заден план.