Блокчейн асоциацията разкри, че компаниите, членуващи в нея, са похарчили общо $400 милиона за разходи, свързани с принудителни действия от страна на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) под ръководството на председателя Гари Генслeр.
Тази цифра, базирана на проучване, проведено съвместно с HarrisX, представлява малка част от по-широкото финансово въздействие върху индустрията на дигиталните активи, което включва загуба на работни места и задушаване на иновациите.
От встъпването си в длъжност през април 2021 г. Генслер класифицира повечето криптовалути като ценни книжа, което доведе до множество действия за принудително изпълнение срещу големи компании като Coinbase и Kraken.
Някои дружества отговориха, подавайки свои собствени правни искове срещу SEC.
Проучването сред 1,717 регистрирани гласоподаватели, проведено от 25 до 28 октомври, установи, че две трети от тях смятат, че Комисията трябва да изчака по-ясни насоки на Конгреса, преди да пристъпи към правоприлагане.
То също така разкри, че гласоподавателите не смятат дигиталните активи за партиен въпрос, като подкрепата за иновациите е разделена между представителите на партиите.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.