Според ончейн данни, споделени от Lookonchain, наскоро внимание привлече анонимен трейдър на меме криптовалути, който е натрупал милиони печалби от няколко токена.
Печалбите на търговеца включват $2.19 милиона от PEPE, $1.7 милиона от SPX, $1.37 милиона от MOG и $207,000 от WOJAK, като всички те са постигнати за сравнително кратък период от време.
Стратегията на кита включваше възползване от ценовия скок на SPX чрез разтоварване на част от притежанията и пренасочване на средствата към други токени като PEPE и WOJAK.
Записите показват, че между декември 2023 г. и май 2024 г. трейдърът е купил 10.1 млн. токена SPX за $57,000 и по-късно е продал 9.1 милиона от тях, реализирайки $1.12 милиона от продажбата, като е запазил част на стойност около $636,000.
Натрупването на PEPE e стартирало през ноември 2023 г., в резултат на което в момента в два портфейла има запас от 318 млрд. токена на стойност $3.24 милиона, със значителни нереализирани печалби. За MOG търговията стартира през януари, когато китът купи голямо количество и оттогава е реализирал печалби в размер на $1.37 милиона. Междувременно, притежанията на WOJAK постоянно нарастват от декември насам, като инвестиция от $248,000 сега е на стойност $455,000.
Въпреки че причините за успешните сделки на търговеца остават неясни, подвигът се откроява на пазарa, на който повечето инвеститори в меме токени се борят да реализират печалба.
От Sygnum Bank прогнозирта потенциален подем на алткойните през второто тримесечие на 2025 г., посочвайки по-строгите регулации и нарастващия интерес на потребителите.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.