Съобщава се, че няколко известни крипто компании са направили значителни дарения в подкрепа на встъпването в длъжност на новоизбрания президент Доналд Тръмп, с което изразяват оптимизма си относно неговите политики в подкрепа на криптовалутите.
Според Politico компании като Ripple, Coinbase, Kraken, Robinhood и Circle са предоставили общо над $10 милиона за събитията по встъпването в длъжност.
Ripple се очертава като най-големия спонсор сред групата, дарявайки $5 милиона в дигитални активи. Компанията, която преди това се сблъска с правни предизвикателства от страна на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) във връзка с продажбите на токените си XRP, вижда в това ключова възможност да се ангажира с бъдещата администрация. Очаква се главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус и главният юридически директор Стюарт Алдероти да присъстват на встъпването в длъжност на 20 януари.
Robinhood, основна платформа за търговия на дребно, която включва криптовалути, допринесе с $2 милиона, докато Coinbase, Kraken и Circle дариха по $1 милион. Тези вноски отразяват усилията на крипто индустрията да укрепи отношенията си с това, което мнозина смятат за най-благосклонната към крипто администрацията на САЩ до момента.
Кара Калвърт, вицепрезидент на Coinbase за политиката на САЩ, подчерта значението на взаимодействието с новата администрация, заявявайки:
Това е най-про-крипто президентът, който някога сме виждали. Неговата ясна платформа създаде важна възможност за индустрията да се свърже и да си сътрудничи по време на този преход.
Даренията подчертават големите надежди на бранша за управлението на Тръмп, като очакванията са, че неговата администрация ще създаде благоприятна регулаторна среда за дигиталните активи и блокчейн иновациите.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.