Американският депутат Томас Маси обмисля да внесе законопроект за премахване на Федералния резерв, което предизвика разнообразни реакции в крипто общността.
В анкетата, проведена в социалната медийна платформа X, Маси попита последователите си дали трябва да внесе законопроект за премахване на Федералния резерв.
Към момента 86.7% от участниците гласуваха в полза на премахването на Федералния резерв, докато само 2% изразиха подкрепа за Федералния резерв. Освен това 10% от гласувалите предпочетоха да изчакат резултата от анкетата. Тя отчита настроенията на крипто ентусиастите по отношение на централните банки и тяхното въздействие върху пазара.
Ходът на републиканеца Томас Маси за проучване на мненията относно премахването на Федералния резерв съвпада с опасенията на крипто общността относно влиянието на централните банки върху финансовите пазари. Докато много потребители гласуваха за премахване на Фед, няколко анализатори се застъпиха за про-крипто законодателство вместо това.
Паркър Люис от Zaprite предложи американският принцип да включи конкуренция на Федералния резерв, а не направо закриването му. Други повториха това мнение, като подчертаха значението на Биткойн и крипто регулациите в този процес.
По подобен начин Пиер Рошар, вицепрезидент по BTC майнинг проучванията в Riot Platforms, подчерта необходимостта от стабилно законодателство за противодействие на хиперинфлацията в щатски долари. Той също така предложи Биткойн да бъде освободен от данъци, за да се конкурира с долара, което потенциално може да доведе до постепенното премахване на Федералния резерв.
Биткойн и блокчейн технологията се появиха в отговор на прекомерната централизация на паричната политика и финансите, като се застъпиха за децентрализация на финансовите транзакции. Приемането на водещата криптовалута подчерта силното желание за децентрализация в крипто общността.
Освен загрижеността за Федералния резерв, крипто средите критикуват регулаторните политики на Комисията за ценни книжа и фондови борси, подчертавайки пречките в регулаторната среда.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.