Бъдещият главен изпълнителен директор на крипто борсата Kraken съобщи, че фирмата не планира да се регистрира в Комисията за ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
Според нов доклад на Reuters Дейв Рипли, който ще заеме мястото на сегашния главен изпълнителен директор Джеси Пауъл казва, че Kraken няма да се регистрира в SEC като пазарен посредник или да делиства токени, които регулаторната агенция е сметнала за ценни книжа.
През юли SEC съобщи, че е започнала разследване на водещата американска криптоборса Coinbase за предполагаемо предлагане на нерегистрирани ценни книжа. По това време регулаторният орган класифицира шепа криптовалути регистрирани в Coinbase, като ценни книжа.
Рипли казва, че Kraken не планира да премахне токени и няма да се регистрира в SEC въпреки призивите на председателя Гари Генслър, че крипто борсите тряба да го направят.
Рипли обаче не изключва, че един ден Kraken може да включи в списъка крипто активи, които са ценни книжа.
Няма токени, които да са ценни книжа, които се интересуваme да изброим. Възможно е да има някакъв нов токен, който да стане интересен и да се окаже, че едновременно с това е и ценна книга. В такъв случай потенциално бихме се заинтересували.
Миналата седмица Kraken обяви, че Пауъл ще се оттегли от ролята си на главен изпълнителен директор и вместо това ще служи като председател на борда на директорите на компанията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Главният адвокат на Ripple с остри критики към SEC
След като беше определен за наследник на Пауъл, Рипли заяви, че целите му до голяма степен ще отразяват тези на неговия предшественик – да ускори приемането на дигиталните активи.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.