Един конгресмен от САЩ е поканил 32 организации от крипто индустрията в Капитол Хил, за да обсъди регулирането на първоначалните предлагания на монети (ICO).
Axios съобщава, че срещата, спонсорирана от представителя Уорън Дейвидсън (R-OH), ще се състои на 25-и септември и включва участия от различни фирми и нестопански организации, включително Intercontinental Exchange, Nasdaq, CME Group, Андреесен Хоровиц, Union Square Ventures, Circle, Kraken, Ripple и Coin Center и други.
Към днешна дата агенцията, водена от председателя Джей Клейтън, твърди, че е възможно дадена структура на ICO да бъде структурирана така, че да е „полезен токен“ и да не подлежи на надзор от страна на SEC. Клейтън също така каза, че лично никога не е виждал ICO, което да не е ценна книга.
Агенцията е не изключва възможността, че крипто токен може да стане достатъчно сигурен, като стане достатъчно децентрализиран. Както съобщава CCN, най-високопоставеният служител на SEC обяви по-рано тази година, че ether – токена на платформата Етериум- не е ценна книга, въпреки факта, че голяма част от ether токените първоначално е била разпространена през 2014 г чрез ICO.
Дейвидсън, според докладите, възнамерява да въведе законопроект за регулиране на ICO по-късно тази година. Републиканецът от Охайо, който е в Комитета за финансови услуги на Камарата, заяви, че подкрепя подхода за „леко докосване“ на регулацията на крипто.
Другаде, индустриалните компании обмислят как да възприемат политики за самоприлагане, за да демонстрират пред регулаторните органи, че екосистемата навлиза в почтен пазар.
По-рано тази година Nasdaq съобщи, че е домакин на среща със затворени врати, за да обсъди начините за легитимиране на крипто като клас активи. Днес група от американски крипто обмена, ръководени от „Gemini“, обявиха, че са създали работна група за обсъждане на създаването на саморегулираща се организация (SRO), чиято мисия ще бъде да пази американските борса.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.