Комисията по право на Великобритания ще преразгледа правните рамки, за да гарантира, че британските съдилища ще останат "конкурентен" избор за бизнеса, използващ интелигентни договори.
Съобщението беше направено в доклада на Комисията от 2018 г., публикуван на 19- юли.
Правната комисия е създадена през 1965 г. с основните задачи за мониторинг на законите на Великобритания и препоръчване на реформи.
Според Комисията интелигентните договори за протоколи предразполагат ерата на безпристрастни и по-ефективни бизнес транзакции, които принуждават депутатите да гарантират, че съществуващите рамки имат необходимата гъвкавост и яснота, за да поддържат темпото с иновациите.
Първоначалното проучване по въпроса се очаква да започне през това лято, след като органът стигна до заключението, че това е „убедителен случай за проучване на обхвата на законодателната комисия“, за да се подчертаят областите за изясняване и потенциалната реформа.
Както посочи експертът на Cointelegraph, интелигентните договори все повече се признават като голяма разрушителна сила за правната сфера. Непостоянните данни, генерирани върху блокчейн, дават възможност за одит, с който интелигентните договори взаимодействат в съответствие с предварително зададените правила – „кодът е закон“.
Великобритания е направила преглед на широкообхватния потенциал на блокчейн, като наскоро членовете на парламента призоваха правителството да превърне новата технология в приоритет. Мат Хенкок, депутат от Консервативната партия, предсказа, че блокчейн ще има „монументалното въздействие“, което ще има в „огромните области на обществения живот“, включително в правната система.
През юли тази година новият доклад показа, че Великобритания има потенциала да се превърне в лидер в блокчейн технология и крипто-икономиката до 2022 г., отбелязвайки, че през 2017-2018 г. са направени инвестиции над 500 милиона британски лири.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.