Тъй като живеем в дигитална епоха, не е ли време да се отдалечим от физическите активи? И ако го направим, колко биткойна ще им трябват на държавите за да заменят златото?
Прекарваме по-голямата част от живота си онлайн. Ние ръководим фирми, организираме събития и общуваме чрез дигитални канали.
Сега имаме далеч по-ефективен запас от стойност от тежките златни кюлчета. Неизбежно ли е, обаче, страните да заменят златните си резерви с дигитален актив като биткойн?
Както @Rhythmtrader посочва в своя публикация в Twitter, ето колко биткойна ще са нужни на посочените по-долу страни, за да заменят сегашните си запаси от злато:
This is how much bitcoin each country will need to replace their current gold holdings:
USA: 913,388 BTC
Germany: 378,416 BTC
Russia: 232,033 BTC
China: 206,923 BTC
Japan: 85,932 BTC
UK: 34,847 BTCWe’re in the digital age, digital gold is inevitable.
— Rhythm (@Rhythmtrader) September 22, 2019
„Ние сме в дигитална ера, цифровото злато е неизбежно“
Макар този аргумент да звучи напълно вярно, малко вероятно е много страни да се разделят с физическото злато – или поне не на този етап.
През последните няколко месеца биткойн изглежда успя да добие известна стабилност. Въпреки това, според Питър Шиф, той все още не успява да се утвърди като „безопасно убежище“.
Той визира края на миналия месец, когато напрежението в търговията срина световните фондови пазари, а инвеститорите се насочиха към своите убежища. Швейцарският франк, японската йена и златото се покачиха – докато Биткойн (BTC) отбеляза спад от 8%.
Биткойн се движи в правилната посока, а тя е да замени тромавите и остарели благородни метали. От абсолютния си дефицит до факта, че можете да го движите по света за минути, той е по-добър по толкова много начини.
Но докато държавите все още се борят да го разберат и да бъдат в крак с технологията, а потребителите остават загрижени за това как да запазят своите биткойни, правителствата и централните банки предпочитат да се придържат към физическите си депозити от златни кюлчета, отколкото да останат будни през нощта, чудейки се дали техният BTC ще изчезне след 60 секунди.
Galaxy Digital официално се присъедини към Nasdaq, като стартира публичното си търгуване под тикера „GLX“ в ход, който главният изпълнителен директор и основател Майк Новограц описа като решаваща стъпка в развитието на компанията.
Появи се изненадващ сигнал за незабележимия напредък на криптовалутите в континентален Китай.
В речта си на Consensus 2025 в Торонто, съоснователят на Етериум Антъни Ди Иорио представи нюансирана гледна точка за развиващите се отношения между двете най-известни криптовалути в света.
Бразилия се присъедини към списъка на страните, в които публичните компании приемат Биткойн като дългосрочна финансова стратегия.