В неотдавнашно проучване бе оценен напредъкът на държавите в областта на блокчейн и криптовалутите въз основа на свързаните патенти и работни места.
Оценките, скалирани от 1 до 100, открояват глобалните лидери и нововъзникващите играчи в това пространство.
Африканските страни, включително Нигерия и Кения, използват блокчейн, за да се справят с финансовото изключване и неефективността на веригата за доставки.
Латинска Америка, начело с Бразилия и Аржентина, проучва блокчейн технологията за управление, дигитална идентичност и стабилни монети, а страните от Югоизточна Азия като Виетнам и Филипините го използват за парични преводи и децентрализирано финансиране.
Тъй като водещите държави инвестират в инфраструктура, таланти и регулаторна яснота, те стимулират глобалната промяна към децентрализация и прозрачност. Развиващите се пазари, чрез иновативни пилотни програми и регулаторни инициативи, са готови да се изкачат в бъдещите класации, гарантирайки, че блокчейн надпреварата ще остане динамична и конкурентна.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.
По време на Блокчейн седмицата в Париж създателят на Cardano Чарлз Хоскинсън представи своята визия за следващия важен етап от блокчейн еволюцията.