Джейми Коутс, водещ стратег по дигиталните активи в Real Vision, смята, че бичият импулс на крипто пазара далеч не е достигнал своя връх.
Той посочи ключов показател – глобалното парично предлагане (M2), който в исторически план е съвпадал с тенденциите в цените на криптовалутите, което подсказва, че предстоят нови повишения.
Споделяйки наблюденията си с последователите в X, Коутс поясни, че нарастващата ликвидност подхранва растежа на активите, докато засилената блокчейн активност подкрепя оценката.
Сравнявайки глобалните нива на ликвидност с активните крипто адреси, той акцентира върху това, че криптовалутите служат както като високорисков ликвиден актив, така и като възможност за дългосрочен растеж.
Анализът му показва, че глобалната ликвидност е във възходяща траектория, като се доближава до миналогодишния връх. По-слабият долар и потенциалните интервенции на централните банки биха могли да я тласнат още по-високо, засилвайки бичите условия.
Освен това Коутс прогнозира, че през 2024 г. все повече правителства ще увеличат притежанията си в Биткойн. Той подчерта, че държавните инвестиционни фондове, особено в страни с местни операции за добив на BTC, вероятно тихо са натрупвали в продължение на повече от година – тенденция, която той очаква да се ускори.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.
Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.
Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.
На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.