Китайската народна банка (PBoC) официално забрани STO (security token offerings) в продължение на ограничителното си законодателство, регулиращо дигиталните валути.
В продължение на репресиите си срещу цифровите валути, централната банка на Китай официално прекрати STO, съобщава South China Morning Post.
Говорейки на форум за интернет финанси в Пекин, заместник-управителят на PBoC, Пан Гоншън заяви:
STO бизнеса, който се появи наскоро, все още е основно незаконна финансова дейност в Китай. Виртуалните пари се превърнаха в съучастник на всички видове незаконни и престъпни дейности.
В допълнение към това официално признаване на забраната за STO, заместник-управителят посочи, че по-голямата част от финансовите операции, които са били проведени с виртуални пари в Китай, са подозирани в пирамидални схеми, незаконни операции за набиране на средства, и други видове финансови измами.
Освен това, Гоншън също така заяви, че финансовата индустрия на страната като цяло би могла да бъде засегната значително, ако ICO не бяха забранени през 2017 година.
Шефът на Бюрото за финансова работа в Пекин, Хуо Сюуен, съобщи също така, че предупреждава за STO, като каза:
Искам да предупредя онези, които популяризират набиране на средства чрез STO в Пекин. Не го правете там. Ще бъдете изгонени, ако го направите.
Въпреки непостоянната регулаторна позиция на страната срещу дигиталните валути, бе съобщено, че местните организации за вътрешен одит използват чужди регистрирани компании за заобикаляне на забраните, а търговците използват Tether и VPN, за да продължат да търгуват с цифрови валути, главно чрез извънборсови (ОТC) платформи.
Също така това, което изглежда като значителен напредък за DLT, интернет съдa в Ханджоу е признал доказателства, основаващи се на блокчейн технология, като подходящи за използване в съдебни производства.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.