Фондовата борса на китайската технологична столица Шънджън, SSE, пусна индекс, проследяващ работата на 50 блокчейн фирми.
Според съобщение от 24 декември, индексът ще се основава на акциите на 50 компании, регистрирани в SSE, които участват в блокчейн индустрията.
Първите 50 акции, свързани с блокчейн, се класират въз основа на средната им дневна пазарна стойност през последните шест месеца. Индексът се актуализира два пъти годишно: през втория петък на юни и декември.
Преди да създаде индекса, SSE се увери, че участващите компании всъщност използват технологията, а не просто да правят печалби покрай интереса към това ново пространство.
През март 2018 г,. SSE спря търговията на производителя на устройства за следене на здравето Lifesense, докато провеждаше разследвания на фирмата и нейните претенции относно интегрирането на блокчейн.
Обявление на компанията относно пускането на „блокчейн лаборатория“ доведе до повишаване на цената на акциите от 10%, достигайки дневния лимит на SSE.
SSE е една от двете фондови борси, работещи независимо в континентален Китай. Според TradingHours, уебсайта за данни на борсовите пазари, пазарната капитализация на SSE е $3,12 трилиона, което я прави четвърта по големина в Азия и осма по големина в света.
Основните борси започват да изброяват индекси, които проследяват блокчейн и фирми, свързани с криптовалута. Както бе съобщено в средата на октомври, Nasdaq изброи базираният на изкуствен интелект индекс CIX100, създаден от доставчика на крипто данни Cryptoindex.
През септември Nasdaq също изброи блокчейн децентрализиран финансов индекс, наречен Defix, който включва проекти като блокчейна Amoveo (работещ с алгоритъма PoW), децентрализирания протокол за обмен 0x и пазара за прогнози Augur .
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.