Професионалният кечист и актьор Джон Сина заяви, че феновете му са закупили само 7.4% от неговите World Wrestling Entertainment или WWE, незаменими откени (NFT), които той е пуснал миналия месец.
Говорейки на Florida Supercon 2021 на 12-ти септември, Сина каза, че е било грешка да се продават неговите WWE NFT като част от пакет с физически колекционерски предмети – шапка, риза, гривни, колан, кърпа, картина с автограф, заедно със самият дигитален колекционерски актив. Организацията предлагаше 500 златни пакета с въпросното NFT за $1,000 – но само малка част от тях бяха продадени.
„Говоря много за провали – тази идея се провали„, каза Сина.
„Аз и хората от WWE мислехме, че $1,000 са справедлива цена. Сгрешихме. Напълно сгрешихме.“
Той добави:
Продадохме 37 от тях. Това беше катастрофален провал.
Сина и WWE пуснаха две нива NFT за прословутият кечист: 24-часов търг на „John Cena Platinum NFT“ и 500-те лимитирани серии NFT като част от гореспоменатия пакет от физически колекционерски предмети на следващия ден. Съобщава се, че платиненият NFT е бил продаден за $21,000 – като този, който е наддал най-много е получил VIP билети – с настаняване – за WrestleMania 38 в Далас или WrestleMania 39 в Лос Анджелис.
Ветеранът от WWE популяризира крипто пространството в социалните медии много преди скока на популярността на NFT. Преди бичият пазар на Биткойн (BTC) през 2017 г. – когато цената беше около $4,000 – той публикува снимка на физически Биткойн токен.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Служител на OpenSea напуска заради търговия с вътрешна информация на NFT-та
Не е ясно дали феновете на кеча са били възпрени от цената на това NFT. През юли предприемач стартира едновременни търгове за кандидатурата за работа на съоснователя на Apple Стив Джобс на физическо копие и като NFT. Физическата хартия в крайна сметка се продаде за $343,000, докато последната оферта за NFT беше 12 етера (ETH), или приблизително $27,460 по това време.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.