След като бе затворена в началото на миналата година поради пандемията от коронавирус, Католическата архиепископия на Маями се събра тази седмица, за да обсъди годишните приходи.
Тяхното ново решение: Биткойн.
„Трябваше да намалим капацитета, за да продължим с църковната си служба и вече не можехме да минем само с чиния за дарения“, каза архиепископ Томас Венски. „Да накараме хората да даряват доларови банкноти, покрити с микроби, вече не беше опция за нас.“
Членовете на конгрегацията намериха своя „спасител“ след като бе обявено, че Ел Салвадор приема Биткойн като легално платежно средство. „Един от нашите местни свещеници се завърна от Ел Салвадор и обясни използването на Биткойн и Lightning Network с помощта на QR кодове„, каза Уенски пред репортери.
Решихме, че за здравето и безопасността на нашите енориаши, и заради нашите църкви, сега ще приемаме дарения под формата на Биткойн.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ‘Биткойн трябва да се задържи над това ключово ниво’
Всяка църква в рамките на архиепископията сега ще създава пластмасови плакети и хартиени брошури за своите енориаши, които да сканират и да даряват в Биткойн портфейла на всяка църква.
„В Маями има над четири милиона католици“, добави Венски. „Надяваме се, че това възроди нашата общност от вяра.“
За първи път в региона, бахрейнската верига ресторанти Al Abraaj Restaurants Group стана първата публично търгувана компания в Близкия изток, която отдели част от корпоративните си средства за Биткойн.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.