Тъй като Канада се готви да легализира марихуаната следващия месец, въздействието, което това ще окаже върху онлайн пазара на наркотици, остава неясно.
Следователно, Министерството на обществената безопасност в Канада се стреми да възложи проучване, което ще хвърли светлина върху крипто пазарите – онлайн пазари на наркотици, които разчитат на TOR браузъра и криптовалутите, по отношение на северноамериканската страна и нейните граждани. Според обявление за търг, публикувано онлайн, проучването ще се съсредоточи върху купувачите и продавачите на канабис върху криптомаркетите:
„Основната цел на този проект е да се оцени степента, до която канабисът е незаконно купен и продаден от канадците на крипто пазарите, да се идентифицират тенденциите в покупките и продажбите на потребителите на крипто пазарите на Канада и да се обсъдят последствията от крипто пазар след легализация. „
По-конкретно, от проучването ще се изисква да оцени обема на канабис, продаден от канадски доставчици на купувачи от Канада през 2017 г., както и да изгради профили на купувачи и продавачи. Освен това ще се наложи да се направят сравнения между черния пазар на наркотици с традиционния пазар за разпространение на наркотици, като същевременно се определи връзката между мрежите за организирана престъпност и крипто пазарите.
Според доклад на Европейския център за мониторинг на наркотиците и наркоманиите, Канада е една от водещите страни в света в областта на незаконната търговия с наркотици в интернет. Тъй като канабисът съставлява 33% от всички онлайн сделки с наркотици, Канада се надява да идентифицира вида и степента на въздействие, което легализирането на „тревата“ на 17-ти октомври ще има върху крипто пазарите.
„Една от основните цели на легализирането и регулирането на канабиса е да се намали насилственото участие на пазара на канабис“, добавя още обявлението за обществена безопасност на Канада. „Следователно е важно да се проучи текущото състояние на незаконните пазари на канабис, за да се оценят промените в тези пазари, след като канабисът бъде легализиран“.
Това се случва във време, когато очакваната легализация от страна на канадското правителство изпраща публично изброените запаси от канабис да се издигат до високи нива, както неотдавна съобщиха CCN. Нарастващите цени на акциите на канабиса разкриха, че някои финансови анализатори ги приравняват към „Биткойн бум-а“, който се наблюдаваше в края на миналата година.
Пример за натрупване на канабис, който драстично се е повишил, е Tilray, чийто пазар достигна пазарна капитализация над 22 милиарда щатски долара по-рано тази седмица, след като акциите му достигнаха 263 долара, преди пускането на пазара. Цената за юли от 17 долара.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Правителството на Обединеното кралство засилва надзора върху сектора на дигиталните активи, като обяви, че крипто платформите ще бъдат задължени да проследяват и докладват подробна информация за дейността на потребителите.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.