Сенатският комитет за банкови и финансови институции в Калифорния прие законопроект, който иска да определи дигиталните активи и да измери въздействието им върху защитата на държавата и потребителите.
Законопроект 2150 на Асамблеята, който потенциално може да повлияе на това как федералните регулатори подхождат към цифровите активи, бе приет единодушно от комитета за банкови и финансови институции на Сената. Той ще бъде обсъден в комисията по бюджетни кредити още на 17 август. Законопроектът преди това беше приет в калифорнийската Асамблея, преди да премине към Сената.
Законопроектът, предложен първо от лидера на мнозинството в Калифорния Иън Калдерон, първоначално се стреми да приеме, че цифровите активи не са ценни книжа. Измененията на законопроекта от Сената обаче се въздържаха от по-нататъшно дефиниране на цифрови активи и токени. Сега те се фокусират върху насочването на Департамента за надзор на бизнеса да проведе проучване, за да се установи дали Калифорния може да приеме политики, подобни на предложеното от Комисията по ценни книжа и борси (SEC), правило 195 – Временно ограничено освобождаване на токените от закона.
Проучването иска да види как третирането на цифровите активи като ценни книжа за ограничен период от време може да повлияе на защитата на потребителите, да бъде в ползва на щата и да се ограничат минималните стандарти за изпълнение на изключенията.
Департаментът за бизнес надзор трябва също да даде предложения за регулаторни рамки и да определи ключови термини. Докладът трябва да бъде представен на законодателството на Калифорния на или преди 1 януари 2022 г.
Комисарят на SEC, Хестър Пиърс, предложи освобождаването на токените от закона още през февруари, въпреки че регулаторният орган официално не го е приел.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.