Продължаващата правна борба между SEC и Ripple Labs привлече вниманието поради неотдавнашната забележка на прокурора Фред Рисполи.
Той изтъкна липсата на подадени предложения от страна на SEC, въпреки наближаващия краен срок за откриване на делото – 12 февруари.
Рисполи намекна за потенциални сценарии, произтичащи от това мълчание, като предположи, че предстои подаване на молба или че се обмисля споразумение между Ripple и SEC. Той очерта два вероятни изхода от това съдебно дело.
#XRP #XRPCommunity#SECvsRipple has been quiet…too quiet? Completion of damages-related discovery is Feb. 12. I'm surprised we haven't seen any SEC discovery motions filed given how hostile this litigation has been. I would expect to see one filed at least a week or so…1/3
— Fred Rispoli (@freddyriz) January 8, 2024
Едната възможност е SEC да получи необходимата информация и впоследствие да постигне споразумение с Ripple. Алтернативно, съдебното производство може да продължи до 29 април, ако не бъде постигнато това решение.
Рисполи предположи, че SEC може да срещне пречки при изпълнението на исканията си в рамките на съдебния процес, въпреки че си осигури частична победа, когато съдът определи институционалните продажби на XRP като ценни книжа.
Очаква се тази съдебна битка, започната преди три години, да приключи до лятото, след като през юли 2023 г. беше постановено предишно решение, което ограничи класификацията на продажбите на XRP като ценни книжа до институционални сделки.
Джон Дийтън, представляващ XRP, предположи, че Ripple може да не се сблъска със значителни окончателни щети, като се вземат предвид няколко фактора, като например местоположението на продажбите и финансовите загуби.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.
Испанската полиция разби престъпна мрежа, използвала изкуствен интелект, за да управлява глобална инвестиционна измама, арестувайки шест лица, свързани със схемата.