През последните 24 часа пазарът на криптовалути отбеляза 4.18% понижение в общата пазарна капитализация, като спадна от $2.14 трилиона на $2.05 трилиона, което представлява загуба от $90 милиарда.
Биткойн (BTC) също отбеляза корекция на цената си с 4.4%, като обемът на търговията възлезе на $25.686 милиарда.
BTC регистрира 24-часово дъно при малко над $58,200, а към момента на писане на статията се търгува за $58,430. Междувременно Етериум (ETH) остава близо до границата от $2.500, като през последния ден се понижи с 4%.
Предстоящата седмица е от решаващо значение, тъй като в сряда както Великобритания, така и САЩ ще публикуват данните за индекса на потребителските цени (CPI) за юли. Индексът на потребителското доверие в Австралия и индексът на производствените цени (PPI) в Япония ще бъдат публикувани във вторник.
Това е важно за крипто индустрията тъй като традиционните пазарни събития често оказват влияние върху цените на криптовалутите, понеже дават представа за поведението на потребителите и за икономиката като цяло.
Положителните икономически съобщения обикновено повишават доверието на инвеститорите в по-рискови активи като технологични акции или криптовалути, докато разочароващите данни могат да доведат до пренасочване към по-безопасни инвестиции, което да доведе до понижаване на цените на криптовалутите.
Последният опит на Аризона да интегрира дигиталните активи в системата си за публични финанси се сблъска с противоречиви резултати тази седмица.
Биткойн може да е на прага на навлизане в непозната територия, според пазарен анализатор, известен с точните си прогнози за спада преди халвинга миналата година.
Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital сигнализира за промяна в крипто инвестициите, описвайки Биткойн като все по-независим клас активи и подкрепяйки Solana като топ кандидат за спот борсово търгуван фонд (ETF).
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.