Начало » Какви са рисковете за американската икономика, ако Тръмп стане президент

Какви са рисковете за американската икономика, ако Тръмп стане президент

05.07.2024 14:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Какви са рисковете за американската икономика, ако Тръмп стане президент

JPMorgan Chase отправи предупреждение за икономическите последици от предстоящите президентски избори.

В интервю за Bloomberg главният глобален стратег на JPMorgan Дейвид Кели обсъди предложението на бившия президент Тръмп да увеличи митата върху вноса, за да намали данъците върху доходите. Той предполага, че ако Тръмп спечели и въведе увеличения на митата, това може да доведе до стагфлация – комбинация от бавен растеж и нарастваща инфлация.

Кели отбеляза, че резултатите от дебатите са увеличили шансовете за победа на републиканците през ноември. Той подчерта, че по-високите мита биха могли да забавят икономическия растеж и същевременно да повишат инфлацията, създавайки стагфлация.

Освен това Кели спомена, че понастоящем икономиката е достатъчно крехка, за да може всеки политически шок, като например агресивната позиция на Тръмп по отношение на имиграцията, да предизвика рецесия. Той посочи потенциалната миграционна политика на Тръмп, включително депортирането на тези без документи, като друг рисков фактор.

Кели засегна и несигурността, свързана с данъчните облекчения на Тръмп през 2017 г. Той поясни, че ако Джо Байдън бъде преизбран, някои от тези данъчни намаления може да бъдат удължени след 2025 г., но не всички. За разлика от това, победата на Тръмп може да доведе до пълното удължаване на тези данъчни намаления, което ще увеличи държавния дълг и ще доведе до по-високи дългосрочни лихвени проценти.

Кели не коментира конкретно икономическите перспективи при втори мандат на Байдън. Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън обаче по-рано спомена, че според него някои от настоящите икономически политики на Байдън са ефективни. Даймън изтъкна ползите от разходите за инфраструктура и тяхната двупартийна подкрепа, макар да отбеляза, че някои американци в селските и градските райони може да не усетят положителното въздействие на икономиката.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Настоящият технологичен бум наподобява дот-ком балона

На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.

25.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Централните банки купуват злато, а не Биткойн – Питър Шиф с коментар по темата

Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.

25.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Дългогодишната прогноза на Чарлз Хоскинсън за криптовалутите се реализира

Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.

24.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нова страна се присъединява към банката на БРИКС

В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).

24.05.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.