След 15-ата среща на върха, проведена в Йоханесбург миналия месец, БРИКС се превърна от група от 5 държави в съюз от 11 членове.
Новите участници в тази коалиция са Саудитска Арабия, ОАЕ, Аржентина, Египет, Иран и Етиопия. Този разширен консорциум на БРИКС вече има значително влияние, като владее 30 % от световната икономика и представлява 46 % от световното население. Влиянието им е на път да нарасне значително през следващите години, като може да повлияе на световните политики.
Освен това с включването на Саудитска Арабия, ОАЕ и други значими държави, произвеждащи петрол, разширената група БРИКС вече контролира 42 % от световните доставки на петрол.
Към края на август 2023 г. БВП на страните от БРИКС възлиза на $31.75 трилиона. Прогнозите на Bloomberg сочат, че до 2050 г. БВП на БРИКС може да представлява половината от световната икономика, докато настоящият БВП на САЩ възлиза на $25.5 трилиона и изостава с $5.25 трилиона.
Ето разбивка на това какъв процент от стоките е контролирана от групата БРИКС:
В случай че БРИКС започне да извършва търговски разплащания в алтернативна валута, разпространението на щатския долар в транзакциите между държавите членки може да намалее. Това може да окаже натиск върху икономиката на САЩ, тъй като доларът може да срещне по-малко възможности за финансиране на дефицита си.
Белият дом трябва спешно да създаде нови рамки за взаимодействие с БРИКС, тъй като традиционният световен ред е изправен пред потенциални сътресения.
Един нов световен ред, доминиран от БРИКС и други нововъзникващи държави, може да заеме централно място.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.
Този футболен отбор всява само смях и никой не ги взема на сериозно. Само вижте всички държави. Една ТОТАЛНО ФАЛИРАЛА без шанс да изплува+ още 5 които са на косъм. Чалмите ще ги суркат но до време. А самите те усещат че петрола им все по малко ще се търси след бързото навлизане на зелените енергии. Те за това се записаха в сектата. Не ми се влиза в големи подробности, но НАЙ ВАЖНОТО В СЛУЧАЯ С ТЕЗИ „МЕГА ИКОНОМИКИ“Е ОГРОМНИЯ ПРОЦЕНТ НА ГЛАДУВАЩИ И БЕДНОТИЯТА . ПРОВЕРКА НАПРАВЕТЕ И ЩЕ СЕ СМАЕТЕ,. Само в Индия над 800 000 000 нямат течаща вода и 400 000 000 ток. Нали щяха да плащат с техните валути, какво стана? Май много бързо разбраха че с вестниците им никой няма да търгува.