По време на конференцията Bitcoin 2024 Робърт Ф. Кенеди-младши очерта смела визия за интегриране на Биткойн в американската икономика, ако бъде избран за президент.
Основното предложение на Кенеди включва ежедневни покупки на Биткойн за укрепване на финансовата стабилност на страната. Той предложи да се преразпределят всичките 204,000 BTC, които понастоящем се държат от Министерството на правосъдието и американските маршали, към Федералния резерв.
Кенеди разглежда Биткойн като ключов актив, който би могъл да подобри глобалната икономическа позиция на САЩ. Неговият план включва Министерството на финансите да купува по 500 BTC всеки ден, докато резервът достигне 4 милиона токена, което потенциално би оценило резерва на „стотици трилиони долари“.
Освен това Кенеди предложи транзакциите от Биткойн в долари да не се отчитат и облагат с данъци, за да се насърчи „транзакционната свобода“, подобна на свободата на словото. Той също така иска Биткойн да отговаря на условията за обмен на недвижими имоти по програмата за обмен 1031, за да се стимулира икономическият растеж.
Кандидатът за президент разкритикува сегашната система на фиатни валути за ролята ѝ във финансирането на войни, като предположи, че стандартът на Биткойн би могъл да ограничи подобни конфликти, тъй като BTC не може да се произвежда по желание.
За националната сигурност Кенеди планира да привлече майор от космическите сили Джейсън Лоури, който се застъпва за Биткойн като „система за киберзащита“ и средство за упражняване на „мека сила“ на световната сцена.
Биткойн понесе значителен удар, като в рамките на няколко часа падна от $83,000 до $78,000.
Последният анализ на компанията за крипто проучвания Alphractal предполага, че връзката между алткойн пазарите и Биткойн отново е отслабнала.
Артър Хейс, основател на BitMEX, направи смело изявление относно ролята на Биткойн в променящия се глобален финансов пейзаж.
Финансирането на Биткойн стартъпи се наблюдава забележителен ръст на инвестициите в ранен етап, като предварителните кръгове се увеличават значително от 2021 г. насам.