На фона на силния бичи пазар на криптовалутите, много инвеститори реализираха огромни печалби за кратък период от време.
Такъв е и случаят с трейдър, който превърна инвестиция от $16 в $14 милиона само за две седмици.
Токенът, известен като PNUT, нашумяла меме монета, базирана на блокчейна на Solana, се превърна в една от най-обсъжданите истории за успех през 2024 г., доказвайки огромния потенциал на малките, навременни инвестиции във волатилния свят на криптовалутите.
Пътешествието започна на 31 октомври, когато крипто портфейл похарчи само $16.2 за токени PNUT чрез платформата Pump.fun, като общата пазарна капитаизация на актива беше скромните $10,000. Докато повечето търговци бързо изтеглиха инвестициите си, този портфейл остана неактивен в продължение на десет дни – решение, което в крайна сметка щеше да доведе до извънредни печалби.
Повратният момент настъпи, когато се появи новината за конфискуването на катерицата „Peanut“ от властите в Ню Йорк, което предизвика верига от събития, които изстреляха цената на PNUT нагоре.
Туитовете на Илон Мъск за инцидента помогнаха на монетата да надхвърли стойност от $180 милиона, а ситуацията ескалира, когато катерицата беше евтаназирана поради опасения от бяс.
Политици, включително Доналд Тръмп, се намесиха, като всяко ново заглавие повишаваше цената още повече.
PNUT беше регистриран и на Binance, което доведе до скок на цената му с близо 250%. В този момент портфейлът внимателно продаде токени на стойност $95,000, демонстрирайки хитра стратегия за капитализиране на печалбите. Но историята не свърши дотук. Когато по-късно стана ясно, че катерицата никога не е имала бяс, общественото възмущение накара цените отново да се покачат, а търговецът направи окончателното си излизане, когато пазарната капитализация на PNUT достигна $2.2 милиарда, като перфектно подбра времето за разпродажбите си.
Тази невероятна история за инвестиция от $16 бързо се превърна в легендарна приказка в света на криптовалутите. Въпреки че трейдърът осребри милиони, той продължи да прави по-малки сделки на Pump.fun, макар че никой от тях не се доближи до успеха на инвестицията му в PNUT. Сагата служи като свидетелство за екстремните рискове и печалби, присъщи на спекулациите с меме монети.
Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
След месеци на пазарна нестабилност, притежателите на Eтериум отново са на печалба.
Internet Computer Protocol (ICP) отбеляза подновен интерес от страна на инвеститорите, като се повиши с 6.7% през последния ден и с над 19% през този месец.