Facebook предлага хиляди долари като награда за тези, които открият бъгове в предстоящата криптовалута на социалната мрежа - Libra.
Идеята на компанията на Зукербърг е да обедини хората от целия свят чрез глобалната им „криптовалута“. Тя ще бъде подкрепена от проста финансова инфраструктура.
Гигантът на социалните медии планира да пусне дигиталния актив през 2020 г. Но преди старта му, неговите инженери и разработчици искат да гарантират, че криптовалутата ще работи на сигурен, мащабируем и надежден блокчейн.
Всъщност, екипът на Libra твърди, че вече е създал такъв блокчейн „за да приоритизира мащабируемостта, сигурността, ефективността и бъдещата адаптивност“.
Сега, тестовата мрежа Libra Core е вече достъпна . Libra Core е софтуерът, който поддържа криптовалутата на Libra.
На 22 август 2019 г., екипът обяви програмата Bounty. Тя призовава доброволците да тестват системата и да се опитват да намерят бъгове или проблеми. Според съобщението:
„Междувременно този проект е в начален етап на прототипа. Моля, кажете ни какво мислите. Особено се интересуваме от вашия преглед на архитектурата и дизайна на сигурността и поверителността, както и – разбира се – вашите доклади за бъгове.“
Освен това, екипът подчертава, че тестовата мрежа използва криптовалута без реална стойност.
Съгласно условията на програмата на Libra Bounty, екипът на Libra насърчава доброволците да уведомят Libra Association веднага щом намерят уязвимост на сигурността във всеки софтуер или във всяко приложение, свързано с проекта.
Libra Association ще извършва прегледи за всеки отделен случай, за да определи сериозността на съобщения проблем. След това Libra ще определи сумите на възнаграждението „въз основа на различни фактори, включително (но не само), въздействие, лекота на експлоатация и качество на доклада.“
По този начин, в зависимост от сериозността на бъга, индивидът, който го съобщи, може да получи награда между $500 и $10 000. По-конкретно, мащабът на бонуса спрямо проблемите е следният:
• Критични: $10 000
• Високи: $5000
• Средни: $1500
• Ниски: $500
Областите на сигурността, за които става въпрос, включват форкове, подправяне на транзакции, подправяне на блокове и компромис с валидатора. В допълнение, екипът насърчава тестерите да прегледат проблеми, свързани с отказ от обслужване и двойни разходи.
По подобен начин екипът приветства оценките и идентифицирането на рискове, и недостатъци в общата сигурност на блокчейна на Libra. В тази връзка някои от проблемите включват дизайн или архитектура, интелигентни договори и транзакции.
Така че, ако вярвате, че имате уменията, можете да започнете да тествате Libra още сега.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.