Начало » Как борсите избират в коя страна да се регистрират

Как борсите избират в коя страна да се регистрират

30.04.2018 8:50 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Как борсите избират в коя страна да се регистрират

Благодарение на добре дефинираната си регулаторна рамка, Малта вече отчита най-голям дял от обема на търговия с криптовалути в света. Това заключение произтича от доклад на Business Insider в неделя, 29-ти април, в който се цитират скорошни изследвания, извършени от банката Morgan Stanley.

Екип от изследователи на Morgan Stanley, ръководен от анализатора Шейна Шах, е провел проучване на разпространението на борсите за криптовалути и търговския обем на крипто във всички страни, въз основа на данните за обема от Coinmarketcap и информацията за регистрацията на фирмите, посочени на уебсайтовете на съответните борси.

Петте най-големи страни спрямо крипто обем са Малта, Белиз, Сейшелските острови, САЩ и Южна Корея, докато страните, в които се намират най-много борси, са Великобритания, Хонг Конг, САЩ, Сингапур и Турция.

Едно от основните открития на проучването е несъответствие, което се проявява в данните от Малта и Белиз – двете страни са първото и второто в света по обем на търговията, но само 22-и и 24-и по брой на регистрираните компании.

Според изследователите това привидно противоречие се обяснява с факта, че тези сравнително малки държави всъщност са домакини на двете най-големи борси, спрямо обема на търговията. Binance се премести от Хонг Конг в Малта през март тази година, а OKEx, в момента втората по големина борса по данни на Coinmarketcap, е официално регистрирана в Белиз. Шах коментира:

Най-голямата борса, наречена Binance, съобщи намеренията си да създаде седалище там, така че ако не включим тази компания, Малта ще бъде много по-надолу в списъка.

Сред другите забележителни находки на екипа на Morgan Stenley е фактът, че Обединеното Кралство, въпреки че е страната, в която понастоящем се намират най-много борси, съставлява само един процент от обема на световната търговия.

Като цяло Шах заключава, че благоприятността на местните регулации за крипто бизнеса е един от основните фактори, които се вземат предвид от борсите, когато се взема решение в коя страна да се регистрира. Тя добави, че за да бъде привлекателна определена регулаторна рамка, не е задължително да бъде лека, ами доста добре дефинирана, защото това означава, че обмените „знаят какво да очакват“ и могат да „планират бъдещето“.

Определена, но и атрактивна регулация кара дадена борса да реши да избере една страна пред друга – набор от закони, които компаниите следва да спазват при обработката на цифровите токени, активите на клиентите, политиките на AML, данъците и т.н. Регулаторната сигурност е част от привлекателността на компаниите за да могат да планират бъдещето, тъй като знаят какво да очакват. Ниските данъци са предимство.

Това предположение е в съответствие с опита на Малта, чието правителство неотдавна обяви, че взема благоприятна позиция към бизнеса с криптовалути. Изследванията на Morgan Stanley дадоха явни доказателства, че активното развитие на Малта на разработена правна рамка вече носи очаквани резултати.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Разследват американски депутат след 190% печалба от тази европейска компания

Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.

21.04.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Вероятността за рецесия на Polymarket се повиши вследствие на митата на Тръмп

След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.

21.04.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Заплахите на Тръмп да уволни председателя на Фед предизвикват тревога за стабилността на пазарите

Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.

20.04.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американски щат входира съдебен иск срещу Coinbase – ето защо

Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.

20.04.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.