First Republic Bank е в затруднение, a Федералната корпорация за застраховане на депозитите на САЩ (FDIC) се подготвя да постави банката под ликвидация.
Според съобщенията регулаторният орган е преценил, че положението на банката се е влошило до степен, при която вече няма време за търсене на спасение от частния сектор.
В момента FDIC, Министерството на финансите и Федералният резерв водят спешни дискусии с финансовите институции относно решението за закъсалия кредитор.
За тази цел FDIC поиска окончателни оферти за First Republic Bank от няколко банки, сред които JPMorgan Chase, PNC Financial Services Group и Bank of America.
От банките беше поискано да предоставят подробности като предлаганата цена и очакваните разходи за фонда за застраховане на депозитите на агенцията.
Според Wall Street Journal банките се конкурират за придобиване на First Republic в случай на правителствено изземване, което може да се случи още този уикенд.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Революцията на изкуствения интелект във финансовите технологии
First Republic отчете спад на депозитите с над $100 милиарда през първото тримесечие, а акциите й се понижиха с 43%, допринасяйки за общ седмичeн спад на акциите със 75%. Ако базираният в Сан Франциско кредитор фалира, това ще бъде третата американска банка, която прави това от март насам.
Участието на FDIC в търга за наличната институция остава непроверено. Преди това First Republic възнамеряваше или да създаде „лоша банка“, или да продаде определени активи като ценни книжа и ипотечния си портфейл; тя обаче не получи подкрепа от по-големи банки или частни инвестиционни компании.
Банката възнамерява да намали баланса си и да понижи разходите си чрез намаляване на възнагражденията на изпълнителните директори, съкращаване на офис площи и освобождаване на около 20-25% от работната сила през второто тримесечие.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.