Начало » JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

04.05.2018 12:10 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
JPMorgan Chase искат да патентоват блокчейн за междубанкови транзакции

JPMorgan Chase се стремят да патентоват система за използване на distributed ledger като начин за улесняване и съгласуване на финансовите транзакции, показват новопостъпилите заявки.

В патентна заявка, публикувана в Патентното ведомство на САЩ в четвъртък (която първоначално беше представена през октомври миналата година), JPMorgan очерта система, която използва distributed ledger, за да записват плащанията, изпращани от една банка в друга, използвайки мрежа от тип peer-to-peer. Според банката използването на технологията ще осигури „уникална система за записване на транзакции и съхранение на данни“.

Способността да се възпроизвеждат тези данни в ledger-а през публична или частна дистрибуторска мрежа предлага друга полза – бележките за подаване.

JPMorgan обясняват:

В едно изпълнение, метод за обработка на мрежови плащания, използването ledger-a, може да включва: (1) инициатор на плащането, иницииращ платежна инструкция към бенефициент на плащането, (2) плащане на банков кореспондент и извършване на платежна инструкция в ledger (3) банката-бенефициент на плащането, която осчетоводява и изпълнява платежната инструкция в „peer-to-peer“ мрежа, и (4) банката инициатор на плащането, която потвърждава и обработва плащането чрез вътрешна система за плащане и дебитиране на сметка за инициатор.

Един блокчейн може да подобри съществуващите системи, като позволи сетълмент в реално време по-евтино и бързо, отколкото е възможно в момента, според банката.

„За да се извърши трансгранично плащане от платежна организация на бенефициент на плащания, трябва да се изпратят няколко съобщения между банките и клиринговите къщи, участващи в обработката на транзакцията. Това често води до бавна транзакция, тъй като може да има забавяне в услуга поради кореспондендирано банкиране, мрежи за съобщения и клирингови посредници в платежния поток „, обяснява молбата.

Може би не е изненадващо, че JPMorgan ще търси патент за своята работа, свързана с блокчейн, в областта на междубанковите плащания. Банката стартира платформа за този вид услуга, изградена върху Quorum (идващ от Етериум ), дни преди да подаде патентната заявка.

„Възможностите за блокчейн ни позволиха да преосмислим колко критична информация може да бъде генерирана и обменена между глобалните банки“, каза Ема Лофт, директор на глобалните разплащания и чуждестранна валута за Treasury Services на JPMorgan.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Разследват американски депутат след 190% печалба от тази европейска компания

Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.

21.04.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Вероятността за рецесия на Polymarket се повиши вследствие на митата на Тръмп

След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.

21.04.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Заплахите на Тръмп да уволни председателя на Фед предизвикват тревога за стабилността на пазарите

Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.

20.04.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американски щат входира съдебен иск срещу Coinbase – ето защо

Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.

20.04.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.