Банковият гигант JP Morgan залага много на метавселената. Най-голямата банка в САЩ отвори виртуален салон в Decentraland, тласкайки цената на токена на платформата нагоре с 10%.
Decentraland, виртуален свят, задвижван от блокчейн технология, позволява на потребителите да купуват земя и да създават активи от нулата. Освен това им позволява да създават стаи, сгради, дори цели градове.
В квартала Metajuku на играта, виртуална версия на търговския квартал Harajuku в Токио, банката JP Morgan отвори своя салон Onyx.
The largest #USA bank @jpmorgan has opened an office in the #Metaverse ecosystem #Decentraland pic.twitter.com/uH9LMglDpr
— Metaversel (@Metaversel1) February 16, 2022
Салонът се вписва добре във виртуалния свят, обитаван от крипто ентусиасти. Той разполага с плаващи NFT-та, а тигър броди по първия етаж.
Не Изпускай: Потенциалът на Етериум и възможните рискове
В него има и портрет на главния изпълнителен директор на банката Джейми Даймън.
The @jpmorgan lounge in the @decentraland metaverse is, well, umm, I give it points for the tiger, but the floating portrait of Jamie Dimon, the bank’s CEO is a bit, cultish? pic.twitter.com/NKnkOfFU7s
— Matt Hussey (matth.near) (@Matt__Hussey) February 16, 2022
На втория етаж жителите на Decentraland могат да слушат експерти, които говорят за крипто инвестиции.
Въпреки че включва някои меме елементи в салона си, най-голямата банка в САЩ приема метавселената много сериозно.
Отварянето на салона Onyx дойде по същото време, когато банката издаде доклад за потенциала на сферата, като сподели високи очаквания.
„Метавселената вероятно ще проникне във всеки сектор по някакъв начин през следващите години, като пазарната възможност се оценява на над $1 трилион годишни приходи.“
Банката посочи, че потребителите по целия свят вече харчат $54 милиарда за виртуални стоки всяка година. Това вероятно ще продължи да расте и в бъдеще.
Decentraland е една от игрите, които имат за цел да се възползват от тенденцията на метавселената, тъй като използва блокчейн, въпреки че все още не е включил VR.
Блокчейн технологията може да бъде от съществено значение за развитието на метавселената, особено в случая на Decentraland, където включва NFT, представляващи земя и активи и токена на платформата – MANA.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Големите инвеститори се насочват към тези три алткойна
Функционалните (utility) токени като MANA позволяват на потребителите да купуват земя, виртуални стоки и услуги в играта. Поради това, цената му зависи от популярността на играта. Ето защо токенът на Decentraland скочи с около 10% след новината, че JP Morgan се присъедини към играта.
Въпреки това, Decentraland не е единствената игра в метавселената. Проектът е изправен пред сериозна конкуренция в лицето на крипто играта Sandbox.
И все пак крипто пазарите тълкуваха новините на JP Morgan по-скоро като вот на доверие към Decentraland, а не като цяло на пространството на метавселената. Всъщност токенът на Sandbox (SAND) се повиши само с 0.5% след тази новина.
PI токенът на Pi Network дебютира официално на 20 февруари, отбелязвайки важен етап за проекта.
С наближаването на края на февруари пет базирани в САЩ криптовалути – Story (IP), Ondo Finance (ONDO), OFFICIAL TRUMP (TRUMP), Solana (SOL) и Uniswap (UNI) – привличат вниманието на пазара.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Широко следеният крипто анализатор Бенджамин Коуен прогнозира, че алткойните ще претърпят сериозен спад през третото тримесечие на 2025 г.