Главният изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси отправи критика към главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг.
Армстронг написа в отворено писмо, публикувано неделя, че Coinbase има ‘аполитична култура’ и няма да се ангажира с ‘обществени проблеми’.
След писмото, Армстронг циркулира бележка в компанията, информираща служителите, че ако не са съгласни с тази политика, могат да изберат ‘щедро’ обезщетение.
Главният изпълнителен директор на Twitter отговори, че поради самото естество на крипто борсите, Coinbase вече са активисти по дефиниция и няма смисъл да се преструваме, че не са.
“Биткойн (или крипто) е директен активизъм срещу [нечестната] финансова система, която се отразява негативно на толкова голяма част от обществото ни. Важно е да се признаят и свържат [релевантните] социални проблеми, срещу които се изправят клиентите ви ежедневно.”
#Bitcoin (aka “crypto”) is direct activism against an unverifiable and exclusionary financial system which negatively affects so much of our society. Important to at *least* acknowledge and connect the related societal issues your customers face daily. This leaves people behind: https://t.co/0LMlF1qcmG
— jack (@jack) September 30, 2020
Този спор идва в особено турбулентно време. Положението с коронавируса ескалира, има размирици в САЩ и продължава надпреварата за президентството между Байдън и Тръмп.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.