Гигантът за плащания Ripple обмисля продажбата на дял в MoneyGram.
Ripple са настроени да продават част от участието си в MoneyGram
Според доклад на The Block, публикуван на 28-ми ноември, Ripple е готов да продаде една трета от дела си в MoneyGram. Трябва да се отбележи, че фирмата е инвестирала в компанията за парични преводи миналата година.
Според декларация, подадена до Американската комисия по ценни книжа и борси (SEC), Ripple е упълномощила неназована финансова институция да продаде до 4 милиона акции на MoneyGram от нейно име до 31-ви март 2021 г.
След продажбата Ripple все още официално ще притежава 2,3 акции на MoneyGram и гарант, който ще му даде право да закупи допълнителни 5,9 милиона акции. Това би довело общо количество акции на Ripple до 8,2 милиона.
Говорейки в проценти, Ripple продава 33% от своя дял (включително гарантираните акции). Въпреки продажбата, Ripple все още ще държи близо 67% от дела (12,2 милиона минус 4 милиона акции).
Говорейки пред The Block, говорител на Ripple отбеляза:
Това е изцяло разумно финансово решение за реализиране на известни печалби от инвестицията на Ripple MGI [Moneygram International] и по никакъв начин не е отражение на настоящото състояние на нашето партньорство.
Трябва също така да се помни, че след покупката на MoneyGram от страна на Ripple, цената на акциите на последния меко казано ‘се взриви‘. През юни 2019 г., когато Ripple купи акциите на MoneyGram, те се търгуваха на цена от $4.10 в сравнение с текущата им цена от около $7.45.
В изявление, издадено пред The Block, говорителят каза следното.
„Ще останем важен акционер в MoneyGram след продажбата – те очевидно са лидер в глобалното пространство за плащания в над 200 държави и територии.“
Изявлението също така гласи:
За малко повече от година постигнахме невероятен напредък и с нетърпение очакваме да продължим да работим заедно с MoneyGram за трансформиране на трансгранични плащания.
Както бе съобщено по-рано, Ripple приключи инвестицията си в размер на $50 милиона в MoneyGram през ноември миналата година.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.