Home

Иранското правителство е иззело над 9,000 крипто копачки през 2022г.

24.08.2022 9:00 2мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Иранското правителство е иззело над 9,000 крипто копачки през 2022г.

През последните пет месеца Иран е конфискувал повече от 9,400 платформи за добив на криптовалути, докато страната се бореше с прекъсванията на електрозахранването през лятото.

Платформите за добив са били открити разпръснати из цялата столица, заяви в понеделник Камбиз Назерян, ръководител на Техеранската електроразпределителна компания, за което съобщи Iran International.

По-голямата част от тази цифра се дължи на голямото изземване през юни, когато иранската полиция откри нелегална ферма за крипто добив и конфискува 7,000 устройства.

Проблеми с електрозахранването

Въпреки че е богата на петрол държава, страната непрекъснато страда от прекъсвания на електрозахранването и недостиг на вода поради горещините, което доведе до протести в множество градове.

Правителството често посочваше добива на криптовалути като основна причина за рязкото нарастване на търсенето.

Макар че в докладите не се уточнява дали всички конфискувани платформи са били за Биткойн (BTC), според индекса на Кеймбридж за потреблението на електроенергия за Биткойн през март миналата година Иран е допринесъл цели 7.5% към хеширащата мощност на Биткойн (общата изчислителна мощност в мрежата). Оттогава досега хашрейтът на Иран е спаднал до 0.2% към януари.

Като част от усилията за борба с повишеното търсене на електроенергия, през май Иран забрани всички дейности по добив на криптовалути за период от четири месеца. Очаква се ембаргото да бъде отменено през септември.

По-късно през юни Иран прекъсна електрозахранването на 118 лицензирани ферми за крипто добив поради опасения, че няма да има достатъчно електроенергия за посрещане на пиковото търсене през горещите месеци в страната.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Еврото стига 20-годишно дъно срещу щатския долар


Прикрити ферми за копаене на криптовалути

Правителството също така наложи ограничения на дейността по крипто добив през зимата и лятото на миналата година. И макар че лицензираните ферми трябваше да спазват правилата, незаконните операции продължиха.

Според докладите те често се намират скрити в джамии, училища и местни предприятия, за да се възползват от субсидирана или безплатна енергия и да прикрият истинската си същност.

През януари 2021 г. властите в Иран конфискуваха 45,000 копачки, за които е установено, че използват незаконно субсидирана електроенергия от държавния доставчик на енергия Tavanir.

По-рано същия месец иранските власти закриха 1,620 незаконни операции за добив на криптовалута, за които се твърди, че са използвали общо 250 мегавата електроенергия за период от 18 месеца. 

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

BingX загуби $52 милиона при пробив в горещ портфейл

Крипто борсата BingX потвърди информацията за загуба на активи, след като откри необичайни тегления от един от горещите си портфейли на 20 септември.

20.09.2024 22:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Индия обмисля забрана на чат приложението Telegram – ето защо

Telegram е изправен пред потенциални ограничения в Индия след значителен пробив в сигурността, свързан с приложението.

20.09.2024 21:45 2мин. четене Alexander Zdravkov

Камала Харис разглежда нови крипто политики за САЩ според Антъни Скарамучи

Антъни Скарамучи, основател на SkyBridge Capital, обяви, че вицепрезидентът Камала Харис работи по политиките за криптовалутите в кампанията си с подкрепата на крипто застъпници.

20.09.2024 20:45 1мин. четене Alexander Zdravkov

Как намаляването на лихвите ще послужи като бичи сигнал за крипто пазара?

Известен крипто анализатор преразгледа гледната си точка за някои дигитални активи след неотдавнашното намаляване на лихвения процент от страна на Федералния резерв.

20.09.2024 20:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.