Според неотдавнашен доклад, Централната банка на Иран взе позитивна позиция по отношение на добива на биткойн чрез узаконяване на дейността на копачите.
Въпреки това, търговията все още е забранена.
Тъй като страната продължава да се сблъсква с повече санкции от САЩ, което доведе до някои финансови проблеми, има сведения за аргументи, които се отнасят за изхода от тази кризисна ситуация и за увеличаване на наличното гориво за местната икономика.
Въпреки че Техеран официално признава крипто добивната индустрия през 2018 г., проблемите, произтичащи от консумацията на електроенергия, продължават и сега водят до репресии на операции, които според сведенията накараха копачите с повече ресурси да се преместят в джамии, където имат свободата да продължат дейността си.
Също така има съобщения за намерението на властта да наложи мораториум върху копаенето на криптовалути, докато не бъдат финализирани новите цени на електроенергията. Този доклад изглежда е истина, тъй като детайлите стигнаха до реализация.
Председателят на Централната банка на Иран, Абдул Насер Хемати каза, че:
Добивът на международните дигитални валути следва да се извършва въз основа на цената на електроенергията за износ. По-важното е, че тези изкопаеми валути трябва да бъдат върнати към националния икономически цикъл.
Междувременно канадското правителство внесе някои изменения в законите за борба с прането на пари в страната, за да се гарантира премахването на обмена на дигитални валути в Канада.
Смята се, че измененията са публикувани вчера в Закона за постъпленията от престъпна дейност (пране на пари) и за финансиране на тероризма.
Въпреки че промените във финансовите закони поставиха акцент върху някои предполагаеми нарушения в рамките на традиционното финансиране, те също така вдигнаха стандартите, изисквани от платформи, които използват криптовалути в операциите си. Това според канадското правителство включва „услугите на борси за обмен на дигитални валути и услуги за прехвърляне на стойност“.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.