Изпълнителният директор на Binance Чанпен Джао каза, че крипто борсата е направила големи печалби на хартия от инвестициите си в Luna, но сега е загубила почти всичко.
Борсата инвестира $3 милиона в екосистемата на Terra през 2018 г., като получи 15 милиона Luna токена. При пиковата цена на актива тази инвестиция е на стойност $1.6 милиарда, според Джао.
Поради срива на Luna – и свързаната с нея стабилна монета TerraUSD (UST) – стойността на тази инвестиция сега е паднала до едва $3,400.
Но нещата не са чак толкова пагубни. Борсата получи около 10.3 милиона UST в награди за залагане (вероятно чрез Anchor, който предлага до 20% доходност). Макар че това би струвало $74 милиона, ако UST държеше привързаността си към долара и не се търгуваше на текущата си стойност от $0.128, това означава, че Binance все още е напред от първоначалната си инвестиция.
Алгоритмичната стабилна монета UST загуби фиксацията си към щатския долар миналата седмица, което доведе до огромни загуби за инвеститорите както в UST, така и в Luna, чиято цена трябваше да поддържа фиксацията на UST.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ще има затишие преди бурята за Етериум, твърди анализатор
Джао добави, че борсата предпочита да има компенсация на клиентите на дребно и подкрепи тези, които са загубили по-малки количества Luna, да бъдат напълно обезщетени.
Джао също потвърди, че борсата е била в преговори за инвестиране на $300 милиона в Luna в неотдавнашен рунд от $1 милиард, но сделката така и не бе осъществена.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
PI токенът на Pi Network дебютира официално на 20 февруари, отбелязвайки важен етап за проекта.
С наближаването на края на февруари пет базирани в САЩ криптовалути – Story (IP), Ondo Finance (ONDO), OFFICIAL TRUMP (TRUMP), Solana (SOL) и Uniswap (UNI) – привличат вниманието на пазара.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.