Според ново проучване от холандския мултинационален банков и финансов гигант ING интересът към криптовалутите се очаква да се удвои.
Интересните констатации идват от частта „Cracking the Code on Cryptocurrency” от шестия годишен доклад на ING International Survey Mobil Banking. Международното проучване обхваща почти 15,000 души в 13 европейски страни, в допълнение към САЩ и Австралия.
При разглеждане на резултатите от проучването е ясно, че интересът към криптовалутите се очаква да нарасне – потенциално „повече от два пъти“. ING отбелязват следното:
Шестдесет и шест процента от хората в Европа казват, че са чували за криптoвалута. По-малко от един на всеки 10 (9%) притежават. Около 16% казват, че очакват да го притежават в бъдеще, което предполага, че усвояването може да се удвои. Като се има предвид, че една трета от тези в Европа (34%) все още не са чували за криптовалутите, потенциалът за растеж може да бъде дори по-висок.
Междувременно приблизително една трета от хората в Европа (35%) вярват, че криптовалутите като Биткойн са бъдещето на онлайн разплащанията. Не е изненадващо, че това представлява значително увеличение от 2015 г. Освен това 30% от анкетираните в Европа ще обмислят използването на криптовалути за международни покупки, направени онлайн.
Разбира се, не всеки европеец се интересува от крипто. Около половината от анкетираните отбелязаха своето нежелание да променят начина, по който в момента плащат за стоки и услуги, въпреки че някои от тях заявиха, че биха могли да използват нещо като Биткойн за еднократни плащания.
15% от анкетираните европейци заявиха, че биха обмислили да получават заплати в Биткойн или други криптовалути.
Констатациите на ING доведоха Джесика Екстън, поведенчески учен от ING, до заключението, че интересът към криптовалутите вероятно ще нараства с течение на времето. Тя обясни:
Криптовалутите остават абстрактна инвестиция за мнозина, но може да има повече апетит за цифровите валути, отколкото някои биха предположили. Въз основа на нашето проучване, собствеността върху криптовалути може да се удвои в бъдеще – въпреки че не знаем кога.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).