Индонезийските правоприлагащи органи извършиха обиски на десет места, заподозрени в незаконни операции за добив на Биткойн, които са използвали незаконно получена електроенергия, в резултат на което бяха задържани 26 лица и бяха предотвратени милиони разходи за енергия.
По време на коледния период индонезийските власти се насочиха към десет обекта за добив на Биткойн, за които беше установено, че незаконно използват електрическата мрежа. Въпреки че в Индонезия се наблюдава ръст на приемането на криптовалути, това не е било видимо свързано с дейности по добив. Въпреки това кражбата на електроенергия е тежко престъпление в страната, за което се предвиждат наказания до пет години затвор или значителни глоби.
Този инцидент бележи един от значимите случаи в Индонезия, свързани с кражба на електроенергия, използвана за добив на криптовалути, за разлика от съседна Малайзия, където са извършени няколко подобни ареста. В хода на обиските, проведени в Медан, Северна Суматра, властите иззеха 1,314 платформи за добив на BTC, а 26 лица бяха задържани.
Твърди се, че в продължение на шест месеца заподозрените са източвали електроенергия на стойност приблизително 14.4 милиарда индонезийски рупии или $100,000 от държавната компания PLN. Това количество открадната електроенергия се равнява на годишното потребление на енергия на 7,500 души в Индонезия.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.
Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.