Данните за индексът на цените на производителите в САЩ (PPI) неочаквано показаха спад от 0.2%.
Основният индекс на цените на производителите остана непроменен на месечна база при очакван ръст от 0.3%.
Вчера излязоха и данните за потребителски цени (CPI), които останаха непроменени спрямо предходния месец. Инфлацията в САЩ спадна до 3.3% на годишна база.
По-късно в същия ден на срещата на FOMC бе взето решението референтния лихвен процент да остане непроменен.
Междувременно щатският долар показва слабост, оказвайки влияние върху стойността на еврото и реагирайки на по-малко от очакваното повишение на потребителските цени.
Макар и доларът да регистрира рязък спад след данните за инфлацията в САЩ, разпродажбата беше краткотрайна. Доларът се стабилизира, след като прогнозите на FOMC показаха, че е вероятно само едно намаление на лихвените проценти тази година.
Доларовият индекс (DXY) се търгува за $104.96, което е ръст от 0.3%.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.
Въпреки неотдавнашното възстановяване на фондовия пазар, институционалните инвеститори проявяват все по-голяма предпазливост към американските акции, което сигнализира за коренна промяна в глобалната инвестиционна стратегия.