Според данни, предоставени от фирмата за блокчейн сигурност PeckShield, DogeMother, една от безбройните имитации на Dogecoin, всъщност е измама.
Цената на базираната на BNB криптовалута се срина с 91%.
PeckShield призова криптоинвеститорите да не стават жертва на схемата.
По ирония на съдбата DogeMother беше представена от своите разработчици като „най-грижовната“ нова монета с общо предлагане от 1,000,000 токена.
Разработчиците твърдят, че всички решения ще се вземат от общността като на хората им бе обещано да получат гарантирани награди за закупуване на токена.
Проектът обаче имаше много съмнителни признаци. На официалния си уебсайт той подвеждащо твърди, че човек ще може да купи на майка си ламбо с печалби, направени от инвестиране, обещание, което обикновено се дава от измамници.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Милиони долари бяха източени от поредния Етериум протокол
Каналът в Telegram на токена вече не е достъпен след очевидния край на измамата.
Т.нар. „honeypot“ измами обикновено подмамват потребителите да купуват определена криптовалута с големи обещания, само за да им попречат да продават. Както подсказва името на измамата, тегленията им се забиват в договор, тъй като само потребители от белия списък имат право да изтеглят средствата си. Повечето от тези токени обикновено се появяват във веригата на BNB, което позволява лесно създаване на нови токени поради евтини такси.
Въпреки че манията покрай меме токените е напълно утихнала, измамниците все още се опитват да се възползват, като примамват нови инвеститори със съмнителни токени, които често се оказват откровени измами.
Измамниците също многократно са се опитвали да се възползват от популярността на токена Shiba Inu, като популяризират фалшиви токени.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.