Срещу Илон Мъск е заведено мащабно съдебно дело за промотиране на Dogecoin.
Срещу милиардера Илон Мъск е заведено дело за $172 милиарда за промотирането му на Dogecoin, което беше подадено по-рано днес във федералния съд в Манхатън.
Кийт Джонсън, ищецът, твърди, че иска да представлява хората, които са се опарили от криптовалутата.
Мъск, както Tesla и SpaceX, са обвинени в участие в „криптопирамида„. Джонсън твърди, че Dogecoin е просто измама.
Ищецът е цитирал Twitter публикация, публикувана от съоснователя на Dogecoin Джаксън Палмър, за да подкрепи аргумента си. Палмър, изказа мнение, че индустрията поддържа „сектантска“ схема.
Джонсън твърди, че Мъск невярно е заявил, че Dogecoin е валута, като същевременно е насърчил аудиторията си да купува криптовалутата. Твърди се, че ответниците и техните служители са заблудили ищеца и групата, като са ги накарали да разглеждат DOGE като жизнеспособен актив.
В иска се изисква сантимилиардерът и неговата компания да спрат да промотират актива.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум наближават ‘повратна точка’, твърди трейдър
Ищецът твърди, че с помощта на измамни практики ответниците са се обогатили с около $86 милиарда. Групата иска и обезщетение в размер на $172 милиарда.
Възползвайки се от честите туитове на Мъск, в началото на 2021 г. Dogecoin претърпя период на значителни печалби. Въпреки това вълнението около DOGE бързо се разсея. Сега алткойнът е спаднал с над 90% от рекордната си стойност от $0.73.
Нетното състояние на Мъск в момента възлиза на $217 милиарда, след като през тази година е намалял с 19.6% ($53 милиарда).
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.