Срещу Илон Мъск е заведено мащабно съдебно дело за промотиране на Dogecoin.
Срещу милиардера Илон Мъск е заведено дело за $172 милиарда за промотирането му на Dogecoin, което беше подадено по-рано днес във федералния съд в Манхатън.
Кийт Джонсън, ищецът, твърди, че иска да представлява хората, които са се опарили от криптовалутата.
Мъск, както Tesla и SpaceX, са обвинени в участие в „криптопирамида„. Джонсън твърди, че Dogecoin е просто измама.
Ищецът е цитирал Twitter публикация, публикувана от съоснователя на Dogecoin Джаксън Палмър, за да подкрепи аргумента си. Палмър, изказа мнение, че индустрията поддържа „сектантска“ схема.
Джонсън твърди, че Мъск невярно е заявил, че Dogecoin е валута, като същевременно е насърчил аудиторията си да купува криптовалутата. Твърди се, че ответниците и техните служители са заблудили ищеца и групата, като са ги накарали да разглеждат DOGE като жизнеспособен актив.
В иска се изисква сантимилиардерът и неговата компания да спрат да промотират актива.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум наближават ‘повратна точка’, твърди трейдър
Ищецът твърди, че с помощта на измамни практики ответниците са се обогатили с около $86 милиарда. Групата иска и обезщетение в размер на $172 милиарда.
Възползвайки се от честите туитове на Мъск, в началото на 2021 г. Dogecoin претърпя период на значителни печалби. Въпреки това вълнението около DOGE бързо се разсея. Сега алткойнът е спаднал с над 90% от рекордната си стойност от $0.73.
Нетното състояние на Мъск в момента възлиза на $217 милиарда, след като през тази година е намалял с 19.6% ($53 милиарда).
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.