Чамат Палихапития, милиардер в сферата на рисковия капитал, твърди, че икономиката на САЩ може да не е толкова здрава, колкото изглежда, предполагайки, че правителствените разходи са довели до голяма част от растежа, наблюдаван през последните години.
В неотдавнашен епизод на подкаста „All-In“ той посочи, че ако се премахне приносът на правителството към БВП, икономическият пейзаж ще изглежда много по-неблагоприятен.
Палихапития смята, че активността на частния сектор е била приглушена – мнение, което според него съответства на усещането му, че икономиката може би вече се намира в „слаба рецесия“.
Той отбеляза, че много компании отчитат отслабване на търсенето, въпреки че икономическите показатели на най-високо равнище създават впечатление за стабилност.
Според него основният проблем е, че правителственото потребление е подкрепило БВП, прикривайки стагнацията или свиването, с което се сблъскват частните предприятия.
Той отправя предупреждение, че разчитането в голяма степен на правителствените разходи за поддържане на икономическия растеж е неустойчиво и може да доведе до пазарно разочарование. Според него в един момент капиталовите пазари могат да отхвърлят този изкуствен стимул, което може да доведе до рязка икономическа корекция.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.