Технологичният гигант IBM утрои броя на блокчйн патентите си в САЩ от миналата година.
Това прави растежа на IBM в американските патенти най-големия от миналата година, според доклад на BeinCrypto от 16-ти юли.
Според данните, събрани от Ювал Халеви, съосновател на крипто и блокчейн PR компанията GuerillaBuzz, броят на активните патентни семейства на IBM е неизмеримо по-голям от тези на други известни корпорации.
Това включва някои основни технологични компании, като Intel, Microsoft и Dell Technologies:
Само за 1 година броят на блокчейн патентите на IBM се е увеличил с 300%. Когато една от най-големите компании в света (366,000 служители) харчи толкова много ресурси за развитието на отдел блокчейн, това говори много за пазарния потенциал.
Съобщава се, че IBM има международна конкуренция. Както е отбелязано в доклада, Китай понастоящем изпреварва САЩ и света като цяло по отношение на патентите с блокчейн.
Alibaba, по-специално, е водещата китайска компания по отношение на блокчейн патентите, въпреки че има само 25 патента, подадени в САЩ.
Към май, Alibaba е кандидатствал за невероятните 262 патента, според цифри от Securities Daily. Според този доклад Китай е и световен лидер в патентните заявки, свързани с блокчейн, като организациите в страната очевидно подават за 4,435 патента между 2013 г. и 2018 г. През същия период САЩ съобщават за 1,833 патента.
Въпреки това, друго проучване, представено от Швейцарския федерален институт за интелектуална собственост и Уидърс и Роджърс LLP, предполага, че в САЩ са подадени повече патентни заявки за блокчейн, отколкото за Китай между 2012 и 2018 година.
Според този доклад, САЩ са подали 1,680 патента по това време, докато Китай е подал 1,590 патента. Освен това IBM съобщава, че е подал 143 патента през този период, осигурявайки си първо място. Произходът на несъответстващите констатации в този доклад в сравнение с този на Securities Daily е неизвестен.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.