Крипто обмена Huobi Pro ще да престане да предлага услугите си за търговия на инвеститори, живеещи в Япония от следващия месец.
Според Coinpost, обменът е съобщил за развитието в имейл, изпратен до инвеститорите в Япония в сряда, като заяви, че ще премахне японския вариант от началната си страница и ще спре търговията от 2-ри юли.
В отговор на запитване на CoinDesk, Huobi Pro – в момента третата по големина борса в света по 24-часов обем на търговия – потвърди новината, но все още не е предоставила допълнителни подробности, като например план за изтегляне на активи от потребителите.
Както беше предложено в доклада на Coinpost, Huobi Pro взе решение да прекрати базираните си в Япония услуги, тъй като не е регистрирана в Агенцията за финансови услуги (FSA).
По-рано тази година Huobi Pro обяви, че ще си партнира с SBI Виртуална Валута – лицензираната борса, подкрепена от японския финансов гигант SBI Holdings – за стартиране на регулирана платформа в Япония. Планът обаче бе отменен от SBI Virtual Currency през март.
Според сайта за проследяване на уеб трафика Alexa, в момента 13.3% от посетителите на Huobi Pro идват от Япония. Дружеството нe посочи на CoinDesk, дали възнамерява да подаде заявление за регистрация към FSA като следваща стъпка.
През март Binance, която понастоящем е втората по големина борса по обем на търговия, получи предупреждение от FSA, че като чуждестранно дружество предлага услуги за търговия на японски жители без лиценз. Binance потвърди, че неговият юридически екип е бил в диалог с агенцията.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.