Говорител на Solana Labs заяви, че текущите разследвания показват, че "няма доказателства", че мрежата на Solana е виновна за експлойта.
„Инженери от различни екосистеми, с помощта на няколко фирми за сигурност, разследват източените портфейли в Solana. Няма доказателства, че са засегнати хардуерни портфейли„, заяви в изявление Остин Федера – говорител на проекта.
В туит той отбеляза:
Много неща остават неизвестни към този момент – освен че хардуерните портфейли не са засегнати. Има и широко разпространени съобщения за компрометиране на ETH портфейли, но не е ясно дали това е свързано или е отделен проблем.
Изглежда, че атакуващият източва токени SOL и SPL при очевиден експлойт в мрежата Solana.
Одиторът на Solana OtterSec съобщи в Twitter, че през последните няколко часа са източени над 5,000 портфейла на Solana, което потвърждава многобройните съобщения от хора в Twitter, които твърдят, че балансите им са изчезнали.
Анализът на OtterSec показа, че транзакциите са били подписани от собствениците, което според одитора предполага компрометиране на частния ключ. Експлойтът може да засегне и потребителите на ETH.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Кога може да започне следващият бичи пазар на Биткойн?
Според съобщенията в Twitter най-засегнати изглеждат портфейлите, които са били неактивни повече от шест месеца. Потребителите на портфейлите Phantom и Slope казват, че са загубили средства.
„Работим в тясно сътрудничество с други екипи, за да стигнем до дъното на докладваната уязвимост в екосистемата Solana„, съобщиха от Phantom в Twitter.
Към този момент екипът не смята, че това е специфичен за Phantom проблем.
We are working closely with other teams to get to the bottom of a reported vulnerability in the Solana ecosystem. At this time, the team does not believe this is a Phantom-specific issue.
As soon as we gather more information, we will issue an update.
— Phantom (@phantom) August 3, 2022
Към момента не е ясно откъде произхожда експлойтът. Пазарът за NFT Magic Eden препоръча на потребителите да отменят разрешенията за всички подозрителни връзки в портфейлите на Phantom в съобщение до потребителите в Twitter.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.
Спекулациите около бъдещето на Dogecoin продължават да се засилват, като някои анализатори предполагат, че монетата може да достигне цена от $10.