Биткойн, който демонстрира изключителна сила през последните няколко дни и седмици, показва някои признаци на слабост напоследък.
Това се случва, след като над $20 милиарда от пазарната капитализация на Биткойн бяха заличени по време на резкия спад от близо $2,000, наблюдаван събота вечерта.
Флагманската криптовалута сега проблясва с някои признаци на огромна меча тенденция, както е посочено от няколко ключови технически индикатора.
Дългосрочните перспективи за криптовалутата обаче, остават изключително силни, а нейното развитие от фундаментална перспектива във времето от последното ѝ халвинг събитие през 2016 г., е ясно изяснено от параболичния растеж на хеширащата мощност.
Ценовото действие на Биткойн в събота беше очевидно низходящо, тъй като тогава криптовалутата се срина с близо $2,000 след множество неуспешни опити за пробив над нивото от $10,000.
Това движение за една нощ беше доста изненадващо, тъй като по-рано BTC показваше признаци на стабилност и сила, като методично натискаше всеки ден по-високо.
Вече изглежда, че $8,400 се превърна в ключово ниво на краткосрочна подкрепа, тъй като BTC публикува забележителна реакция на това ниво на няколко пъти през изминалия ден.
Деградирането на краткосрочната фундаментална сила може да е достатъчно, за да избута криптовалутата под това ниво, тъй като данните от инструмента за визуализиране на блокчейн данни IntoTheBlock показват, че няколко ключови фактора изясняват някои основни слабости.
„Със само два дни до халвинга на Биткойн, нашите сигнали индикират меча инерция. Защо? – Мрежата не расте толкова бързо колкото преди – по-малко акумулация от големи държатели – по-малък процент от адресите са напред – големите транзакции (>$100,000) също намаляват.“
Въпреки че показват някои краткосрочни признаци на слабост, е наложително да се отбележи, че дългосрочната фундаментална перспектива на криптовалутата е невероятно силна.
Това може да се види, когато се гледа към нарастващия хеш-рейт на Биткойн, който съвсем наскоро достигна свежи нови върхове – отбелязвайки 8,100% увеличение във времето от предишното халвинг събитие на BTC през 2016 г.
Самсън Моу, CSO на Blockstream и главен изпълнителен директор на Pixelmatic, обясни в неотдавнашна публикация в Twitter, че този масивен ръст на хеширащата мощност сигнализира, че миньорите са „с много бича перспектива“.
„Хеш-рейтът на Биткойн се е увеличил с над 8100% от халвинга до 2016 г. Бяхме на ~1,56 екзахеша на халвинга през 2016 година. Днес сме на ~127 екзахеша. Копачите са с много бичи възгледи за BTC.“
Тази макро фундаментална сила вероятно ще даде сериозен тласък на Биткойн през следващите години.
Уважаван крипто анализатор смята, че Биткойн (BTC) може да преживее последно, експлозивно рали, преди да приключи настоящият пазарен цикъл.
Дан Тапиеро, опитен макро инвеститор и мениджър на хедж фондове, вижда потенциал за значителен ръст на Биткойн, ако американската икономика изпадне в рецесия, което ще принуди Федералния резерв да предприеме агресивни мерки за понижаване на лихвените проценти.
Биткойн се покачи стабилно през април, преминавайки психологическата бариера от $100,000.
Докато глобалните крипто компании преразглеждат стратегиите си в САЩ поради нарастващото геополитическо напрежение, Hive Digital Technologies залага на Латинска Америка – по-специално на Парагвай – като следваща територия за растеж.