През месеца, в който Nvidia за кратко се превърна в най-голямата компания в света, хедж фондовете "агресивно" продаваха технологични акции, според Goldman Sachs.
Този месец нетните продажби в американския технологичен сектор ще бъдат най-големите, регистрирани от 2017 г. насам, като най-много са били продавани акциите на компании за полупроводници и полупроводниково оборудване, следвани от акциите на софтуерни и интернет компании.
Данните показват още, че експозицията на хедж фондовете към импулсни акции е намаляла за пръв път от шест месеца насам.
Като цяло юни беше бурен месец за акциите на големите технологични компании, като Nvidia, Microsoft, Amazon.com, Meta Platforms и Apple допринесоха значително за 15% ръст на S&P 500 през тази година.
Въпреки че хедж фондовете намалиха експозицията си, свързаните с технологиите фондове отбелязаха рекорден приток на средства миналата седмица, което доведе до нов връх на индекса Nasdaq 100 на 18 юни. Делът на технологичния сектор в S&P 500 достигна 33%, което е най-високото му ниво от около 24 години.
Дефанзивната промяна не се ограничава само до технологиите. Хедж фондовете намаляват риска навсякъде, като брутният ливъридж – мярка за склонността към риск – намалява, особено в Северна Америка и Европа.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.