Според доклад от 11-ти август в австралийското издание Information Age, Нгуен е осъден за кражбата на над 300 000 долара в XRP преди две години.
Първоначално тя беше обвинена през октомври 2018 г. и се призна за виновна за обвинения в измама през следващия август.
Крис Крейги, съдията, председателстващ делото на Нгуен, заяви, че е„трудно и тревожно решение“ да я изпратят в затвора. Съобщава се, че австралийската гражданка ще има право на условно освобождаване през октомври 2021 г.
Нгуен беше една от първите, обвинени в кражба на криптовалути в Австралия.
През януари 2018 г. тя бе хакнала имейла на 56-годишен мъж със същото фамилно име като нейното и е откраднала всичките му XRP монети, преди да излезе от сметката два дни по-късно. Това беше в момент, когато крипто активът беше близо до най-високата си цена от 3,84 долара.
Съобщава се, че Нгуен прехвърли XRP монетите в китайска борса за криптовалути, където тя ги е заменила за Биткойн (BTC), изпращайки ги на множество портфейли в случай, че може би е бил опит за изпиране на средствата. Според местния информационен бюлетин 7News Sydney, властите в Китай са успели да възстановят само около 9 000 долара.
Оттогава стойността на XRP е спаднала до 0,30 долара, което прави количеството на откраднатите криптовалути на стойност в момента приблизително 30 000 долара.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.