Индия стана свидетел на значителен инцидент с участието на Шрикришна Рамеш, известен като "Sriki", хакер, познат с крипто експлойти.
През 2020 г. Sriki беше задържан от специалния разследващ екип (SIT) на Департамента за криминални разследвания за участието му в хакването на Биткойн и други криптовалути, което доведе до загуби в размер на милиони.
Първоначално бе арестуван от Централния криминален отдел (CCB) за незаконно снабдяване с наркотици чрез дарк уеб, но последвалите разследвания разкриха дълбокото му участие в измами с криптовалути.
Въпреки че е държан в затвор в Бенгалуру, Шрики организира дързък ход, прехвърляйки Биткойн на стойност $1.2 милиона. Съобщенията сочат, че той е подкупил полицейски служител, за да вкара контрабандно в килията му лаптоп, осигуряващ достъп до интернет.
В рамките на едва 20-22 минути, Sriki извършил прехвърлянето на Биткойн токени, след което изпрал средствата, като всичко това се е случило в килията му.
Бързият трансфер разпръснал откраднатите BTC в различни портфейли, което породило подозрения за потенциално пране на пари в Индия чрез неидентифицирана тайна мрежа. Според информацията SIT е започнала интензивно разследване, като внимателно е проверила тези портфейли, за да разкрие допълнителни подробности.
Това се е случило между 2020 и 2021 г., след първоначалното лишаване от свобода на Sriki, свързано с престъпления, свързани с Биткойн и наркотици.
Последният анализ на компанията за крипто проучвания Alphractal предполага, че връзката между алткойн пазарите и Биткойн отново е отслабнала.
Артър Хейс, основател на BitMEX, направи смело изявление относно ролята на Биткойн в променящия се глобален финансов пейзаж.
Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) към Министерството на финансите на САЩ обяви нови санкции, насочени срещу финансова мрежа, която подкрепя хутите – групировка, подпомагана от Иран, отговорна за множество нападения срещу кораби в Червено море и Аденския залив.
Финансирането на Биткойн стартъпи се наблюдава забележителен ръст на инвестициите в ранен етап, като предварителните кръгове се увеличават значително от 2021 г. насам.